McDonald’s se snaží získat zákazníky zpět

McDonald’s se snaží udržet si své zákazníky navzdory rostoucí konkurenci řetězců rychlého občerstvení Chipotle i menších řetězců jako Five Guys Burgers. McDonald’s se tak plánuje zaměřit na několik klíčových bodů své obchodní strategie:

 

Přizpůsobení nabídky zákazníkům

Podobně jako řetězce Chipotle nebo Subway plánuje i McDonald’s nabídnout zákazníkům přípravu vybraných jídel podle jejich přání. Tomu McDonald’s přizpůsobuje i zázemí svých 14 tisíc restaurací v USA, aby mohl zákazníkům nabídnout větší variabilitu ingrediencí a příchutí. V jižní Kalifornii řetězec zároveň testuje nový koncept s názvem „vytvoř si svůj burger“.

Snídaně

McDonald’s si po dlouho dobu udržoval v ranních hodinách dominantní postavení a i nadále se plánuje soustředit na ranní prodej nabídkou oblíbených produktů jako Egg McMuffin a to navzdory rostoucí konkurenci ze strany dalších řetězců Taco Bell nebo Starbucks, které neustále rozšiřují svoji nabídku. Zatímco Starbucks nedávno rozšířil nabídku sendvičů, McDonald’s se naopak plánuje zaměřit na nabízení kvalitní kávy. Ve vybraných lokací kromě toho testuje širší nabídku sladkého pečiva.

 

Základní menu

McDonald’s připouští, že v posledním roce uvedl v rychlém sledu řadu nových položek. To vedlo k tomu, že provoz v kuchyních se významně zkomplikoval a že vyřízení objednávek často trvalo dlouho. Řetězec tak nyní plánuje zvolnit tempo při zavádění nových produktů i zvýšit variabilitu nabídky s využitím nových příchutí a ingrediencí u jídel, která jsou ve stálé nabídce.

 

 

Vydáno: 13.3.2014

Autor: CzechTrade

Autor: 
Zpracovala vedoucí zastoupení MPO v Chicagu Zuzana Pittnerová.