Neobvyklé úkryty odhalené ve večerce

Při odhalování skrýší ve večerce celníkům vydatně pomáhal, služební pes Max. Nejprve označil prodejní regál s vystaveným zbožím. Za cukrovinkami celníci nalezli několik krabiček cigaret, které postrádaly tabákové nálepky platné na území ČR.  Dalších 25 kartonů s nezdaněnými cigaretami odhalili za falešnou stěnou zamaskovanou prodejním stojanem a v zásuvce pod pokladnou ještě dvě krabičky cigaret a 100 kusů volně ložených kusovek.

Krabice s mlékem a džusy, vystavené v horních patrech prodejního regálu a přelepené lepicí páskou vypadaly podezřele. V neobvyklé skrýši byly místo deklarovaných tekutin úhledně vyskládané krabičky opět s nezdaněnými cigaretami.

Nakonec služební pes Max označil v příručním skladu místo na koberci. Kontroloři pod kobercem odhalili dřevěný poklop, pod kterým se jim naskytl pohled do sklepního prostoru o velikosti 2x3x2 metry. V úkrytu celníci objevili značné množství nezdaněných cigaret různých značek a tabákových směsí určených ke kouření.

Celníci ve večerce zajistili v celkovém součtu 65 300 kusů cigaret a bezmála 22 kg tabákových směsí bez platných tabákových nálepek. Stát by jejich případným prodejem přišel na daních o téměř 200 tisíc korun. 

Z porušování předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží je zatím podezřelá jedna osoba. V šetření případu se nadále pokračuje.

 
 
Vydáno: 20.3.2014
Autor: Celná správa ČR
Autor: 
por. Jiří Nejedlý, DiS., Tiskový mluvčí CÚ pro Ústecký kraj