Představujeme společnost PZP Merlin, s.r.o., která je držitelem značky Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou ČR pro deset výrobků. Na naše otázky odpovídal pan David Sajfr.

Můžete představit Vaši společnost?

 Společnost PZP Merlin byla založena v roce 1991 a začala podnikat v pohostinství a potravinářství. Od tohoto roku se neustále rozšiřuje a zdokonaluje ve výrobních programech a technologiích. Úplným začátkem firmy bylo otevření francouzské restaurace a bistra rychlého občerstvení v Hlinsku, koupaliště ve Skutči. Následně v dalším roce se firma začala zabývat výrobou baget pro síť čerpacích stanic OMW. Po dvou letech se postupně přeorientovala na výrobu hluboce zmražených polotovarů, kde hlavním výrobkem byl ČESKÝ BRAMBORÁK. Výroba se postupně rozrostla na sortiment třiceti výrobků všeho druhu z masa, mouky, brambor, zeleniny, ovoce, mléka a dalších pouze přírodních surovin. Tyto výrobky se snaží firma PZP Merlin prezentovat jak na svých www stránkách, tak prostřednictvím svých regionálních distributorů a velkoobchodních partnerů.
Status CHRÁNĚNÁ DÍLNA jsme získali v roce 2003. Cílem zřízení chráněné dílny bylo a je pomoc při rekvalifikaci a částečném uvedení postižených lidí do běžného pracovního procesu, praktického života. Naším prvotním přáním bylo pokusit se o začlenění deseti postižených lidí během  patnácti let. Jsme hrdí na to, že tento počet se nám podařilo vícenásobně překročit a práci na hlavní pracovní poměr u nás v současnosti našlo a aktivně pracuje již více než 70 postižených různými způsoby (ZZ, ČID, TZP).
Velký dík za pomoc na zřízení CHRÁNĚNÉ DÍLNY patří také Pracovnímu úřadu Chrudim a SZFI, kde jsme uspěli získáním části finančních prostředků na technologie a zřízení nových provozů (v posledním období to byl nový provoz škrábárny brambor).
Firma PZP Merlin s r.o. jako značka „Český bramborák“ byla od začátku zřízena a vedena jako výrobce TOP kvalitních českých výrobků bez jakýchkoliv chemických přídavků a produkovaných z českých surovin, českými zaměstnanci. Majitel firmy se od počátku svých aktivit řídí, v mládí vštěpovanými, návyky svého otce a poctivou filozofií, že o kvalitě se nikdy nediskutuje. Toto se mu neustále daří ctít a u společností, se kterými firma spolupracuje, je PZP Merlin zařazena jako jeden z nejkvalitnějších výrobců a dodavatelů.
Každoročně produkovaný zisk firmy je využíván především na ulehčení práce ve výrobních procesech, nákupem nových technologií (plus reinvestice do HIM), na získání potravinářských certifikací nejlepší kvality a další pomoc postiženým lidem v našem regionu.

Vizí firmy PZP Merlin je velmi prostá a jednoduchá: "Udržet pracovní místa pro postižené občany a ostatní zaměstnance a nepolevit v nastavené kvalitě výroby, tj. držet výrobky, které od nás ke spotřebitelům odcházejí na vysoké úrovni výrobní i chuťové (pokud možno z českých surovin a bez nepotřebných dochucovadel, barviv a dalších chemických přípravků).

 

Proč jste se rozhodli právě pro značku Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR?

Značku Český výrobek vnímáme jako jistotu kvality pro klienty žijící v ČR. Ať už se jedná o naše – české občany nebo expatrioty. Značku Český výrobek vnímáme jako jistotu kvality a záruky původu pro zákazníky žijící v ČR. Ať už se jedná o naše – české občany nebo expatrioty. Jsme česká firma, zaměstnáváme výhradně české občany, suroviny pro výrobu nakupujeme převážně od českých pěstitelů, chovatelů, výrobců a v dnešní moderní technické době většinu výrobků vyrábíme ručně, způsobem, srovnatelným s výrobou hospodyňky ve vlastní malé kuchyni. Toto chceme sdělit našim zákazníkům. Značka Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR  je podle našeho názoru tou nejlepší volbou jak toho dosáhnout.

 Co od značky Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR očekáváte?

Garance výroby v ČR je pro naše zákazníky důležitým a mnohdy rozhodujícím faktorem při nákupu jak pro vlastní spotřebu tak pro další použití.

Chuť je jeden ze základních lidských smyslů a my chceme zákazníkovi garantovat, že náš výrobek je jak kvalitní, tak tradiční k našemu regionu, takový na jaký jsou naše české chuťové pohárky navyklé již po generace. S trochou nadsázky očekáváme, že se nám podaří u mnoha zákazníků úspěšně   naplňovat přísloví „Jenom tolik užiješ, kolik sníš a vypiješ. ... a co po tobě zůstane, čert ví, kdo to dostane …“

 

 Kolik a jaké Vaše výrobky značku Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR získaly?

Celkem jsme získali značku k deseti výrobků z komodity zmrazených potravin.  

 

Kde může zákazník tyto výrobky koupit?

Výrobky lze zakoupit v síti hypermarketů MAKRO Cash a Carry, Globus, Albert, Interspar, JIP východočeská a.s., v desítkách velkoobchodů s mraženým zbožím a potravinami nebo přímo v sídle firmy PZP Merlin. Pokud se na nás zákazník obrátí s poptávkou některého z našich výrobků, ochotně mu doporučíme nejbližšího prodejce s ohledem na jeho polohu.

Seznam výrobků se značkou Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR

bramborák, bramborák s uzeným masem, tradiční langoše, játrové knedlíčky, plněný paprikový lusk, plněný paprikový lusk s rajskou omáčkou, masové knedlíčky (s rajskou omáčkou), lívance, čevabčiči, masové čevabčiči

 

Vizitka společnosti – kontakt

PZP Merlin, s.r.o.

adresa: Wilsonova 97, Hlinsko, 539 01

e-mail: info@pzpmerlin.com

telefon:            469 312 066

fax:                  469 312 066

web:www.pzpmerlin.cz

 kontaktní osoba: David  Sajfr,  e-mail: david.sajfr@seznam.cz

 

Autor: .D. Gabrovská

Vydáno: 20. 3. 2015

  

 

Galerie: 
Autor: 
Potravinářská komora ČR