Představujeme držitele značky "Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou ČR"

 

Představujeme společnost Lacrum Velké Meziříčí, s.r.o., která je držitelem značky Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR pro 10 výrobků. Na naše otázky odpovídal Ing. Jindřich Burda, ředitel a Ing. Dagmar Kovářová, manažerka jakosti společnosti Lacrum Velké Meziříčí, s.r.o.

 

 

 

 

Můžete představit Vaši společnost?

Historie mlékárny ve Velkém Meziříčí se začala psát v roce 1934, kdy byla založena Rolnická družstevní mlékárna se zaměřením na výrobu převážně sýrů, tvarohu a másla. V roce 1939 byla zahájena výroba v nově postavené budově mlékárny, na ulici Hornoměstské, kde sídlíme až do současnosti.

Eidamská cihla se začala vyrábět v roce 1943, kdy výrobu zahájili zavedením technologie odborníci z Holandska.

Mlékárna fungovala v minulosti pod různými názvy a v různých uskupeních v rámci regionu, v roce 1960 byla začleněna do národního podniku Lacrum Brno, v 90. letech minulého století byla zprivatizována a v roce 1995 byla mlékárna zapsána do Obchodního rejstříku pod názvem LACRUM Velké Meziříčí, s.r.o. Od listopadu 2001 do května 2011 byl LACRUM součástí skupiny BMI (Bayerische Milchindustrie) se sídlem v Landshutu (Německo). Od června 2011 se mlékárna stala samostatným a 100% českým podnikem.

Mlékárna se postupně rozvíjela a zvyšovala kapacitu přijatého mléka, pro zajímavost v roce 1950 bylo denně přijato a zpracováno 5 tisíc litrů mléka, v roce 1990 již 50 tisíc litrů a dnes mlékárna denně přijímá od svých dodavatelů 130 tisíc litrů mléka.

Mlékárna nabízí široký sortiment mléčných výrobků.

V prvé řadě vyrábíme sýry: polotvrdé – Eidam (20%, 30%, 45% tuku v sušině), Gouda (48% tuku v sušině), Čedar (45% tuku v sušině), Pernštejn - sýry s oky (20%, 45% tuku v sušině), tvrdý sýr – Moravský bochník (45% tuku v sušině). Některé druhy sýrů vyrábíme i ve variantách s kořením (pepř, paprika, chilli) nebo sýry udíme. Sýry jsou poté prodávány ve formě cihel nebo plátkované.

Dále se zde vyrábí tavený sýr, tvaroh (měkký i tvrdý) a máslo.

Mezi naše produkty patří také plnotučné mléko, které stáčíme do skleněných lahví. Naše výrobky jsou dodávány do vybraných velkoobchodů, prodejních sítí a také gastronomických provozů nebo pekáren. Na přání zákazníka jsme schopni přizpůsobit velikosti porcí, balení i plátků.

Díky spolupráci s vybranými dodavateli ekologického zemědělství je mlékárna schopna vyrobit také produkty v bio kvalitě.

Hlavní vizí do budoucna je udržet i nadále vysokou kvalitu našich výrobků a samozřejmě obstát ve velké konkurenci, kterou představují zahraniční i domácí výrobci mléčných produktů.

 

 

Proč jste se rozhodli právě pro značku Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR?

Pro logo Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR jsme se rozhodli, protože chceme našim zákazníkům jasně říci, že takto označené produkty jsou opravdu kvalitní a hlavně vyrobené v České republice.

 

 

Co od značky Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR očekáváte?

Očekáváme zvýšený zájem o naše výrobky, především od zákazníků, kteří se orientují na kvalitní české produkty.

 

 

Kolik a jaké Vaše výrobky značku Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR získaly?

Logo Český výrobek má v současné době deset našich výrobků. Jedná se o Eidam 30%, Eidam 30% uzený, Eidam 45%, Gouda 48%, Pernštejn 20%, Pernštejn 45%, Tvaroh měkký, Tvaroh tvrdý na strouhání, Máslo a Tavený sýr smetanový. V budoucnu bychom tuto řadu chtěli rozšířit o další produkty.

 

  

 

 

Kde může zákazník tyto výrobky koupit?

Všechny naše výrobky mohou zákazníci zakoupit v podnikových prodejnách mateřské společnosti Agro Měřín, prodejny se nachází v těchto městech:

  • Fryčovice
  • Měřín
  • Moravské Budějovice
  • Jihlava
  • Polná
  • Velké Meziříčí
  • Žďár nad Sázavou

Výrobky označené logem Český výrobek najdete také v řetězcích Billa a v dalších maloobchodních řetězcích (Brněnka, Jednota).
 

 

Seznam výrobků se značkou Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR

Eidam 30%

Eidam 45%

Eidam 30% uzený

Gouda 48%

Pernštejn 20%

Pernštejn 45%

Tvaroh měkký

Tvaroh tvrdý na strouhání

Máslo

Tavený sýr smetanový

 

 

Vizitka společnosti – kontakt

Lacrum Velké Meziříčí, s.r.o.

Hornoměstská 383, 594 26 Velké Meziříčí

tel.: +420 566 501 616, 566 501 630

fax: +420 566 522 772

web: www.lacrumvm.cz

e-mail: jindrich.burda@agro-merin.cz, kovarova@lacrumvm.cz

 

 

Více informací o společnosti Lacrum Velké Meziříčí, s.r.o. naleznete na www.lacrumvm.cz.

 

 

 

Příští týden představíme další společnost, která je držitelem značky "Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou ČR".

 

 

 

 

Autor: Iva Caklová, Potravinářská komora České republiky

Vydáno: 31.7.2013

Galerie: 
Eidam 30%
Eidam 45%
Eidam 30% uzený
Gouda 48%
Pernštejn 45%
Tvaroh měkký
Tvaroh tvrdý na strouhání
Máslo
Tavený sýr smetanový
Autor: 
Iva Caklová, Potravinářská komora České republiky