Představujeme držitele značky "Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou ČR"

 

Představujeme společnost CATUS spol. s r.o., která je držitelem značky Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR pro 5 výrobků. Na naše otázky odpovídala Monika Linková.

 

 

Můžete představit Vaši společnost?

Jsme rodinná ryze česká společnost s více než dvacetiletou tradicí.

Pilířem naší výroby jsou práškové směsi pro přípravu studených a teplých rozpustných nápojů, vitaminových doplňků, pokrmů a desertů. Všechny naše výrobky vyrábíme podle vlastních originálních receptur s velkým důrazem na jejich kvalitu. Pravidelně investujeme do vzdělávání všech našich zaměstnanců a tým našich 12-ti obchodních zástupců působí po celé republice.

 

Hlavní milníky společnosti CATUS spol. s r.o.

 • Firma byla založena v listopadu 1991 dvěma společníky, sídlila v pronajatých prostorách
  na adrese Kyjovská ul. 1962, Havlíčkův Brod.
 • Výroba byla zajišťována smluvním dodavatelem - f. FOASP  v Českých Budějovicích. V základním sortimentu byly instantní krémy, šlehačky a zmrzliny.
 • V r. 1993 byl zakoupen objekt bývalé pražírny kávy na adrese Kyjovská 1598, Havlíčkův Brod, který byl následně rekonstruován.
 • V létě r. 1994 byl zahájen zkušební provoz v rekonstruovaných prostorech na nové balicí lince, sortiment byl průběžně doplňován o nové výrobky - multivitaminy, čaje, kávové
  a čokoládové směsi.
 • V r. 1998 byla navázána spolupráce s f. Kontinua - byla založena společnost
  STABILA s.r.o., se sídlem Kyjovská 1598, Havlíčkův Brod, technologie byla doplněna novou balicí linkou, sortiment byl doplněn o další výrobky (cukrářské krémy, šlehačky atd.).
 • V r. 2000 byly rozšířeny skladovací prostory, sortiment byl dále doplňován (studené nápoje, nápoje pro sportovce), byl budován vlastní obchodní tým.
 • V r. 2004 byla realizována zásadní dostavba objektu o nové výrobní a skladovací prostory, které byly následně doplněny o další balicí linku a skladovací systém.
 • V r. 2006 firma zavedla nový informační systém, který zajistil propojení výrobních procesů, ekonomických výstupů a evidence. Průběžně bylo doplňováno technologické vybavení výroby dalšími balicími stroji a manipulační technikou. Trvale byl rozšiřován sortiment výrobků, segment odběratelů a doplňován stav zaměstnanců.
 • V r. 2007 byl odkoupen obchodní podíl ve společnosti STABILA s.r.o., a firma byla transformována na společnost CATUS Servis s.r.o., zaměstnávající zdravotně postižené pracovníky.
 • V období 2007 - 2011 bylo dále rozšiřováno výrobní zařízení o nové balicí linky, rozšiřován segment odběratelů o nové oblasti a doplňován obchodní tým.
 • V r. 2011 byla realizována druhá rozsáhlá rekonstrukce a přístavba skladovacích, výrobních a kancelářských prostor firmy. 
 • V r. 2012 byla doplněna zatím poslední balicí linka na novou technologii balení, byl doplněn obchodní tým, včetně doplnění vozového parku a rozšířen stav zaměstnanců. I nadále
  je rozšiřován sortiment výrobků a segment odběratelů o nové projekty.

 

Jsme držiteli certifikátu FSSC 22000:2011, jednoho z nejvyšších standardů pro výrobu a bezpečnost potravin, který nám byl vydán certifikační autoritou  TÜV SÜD Management Service GmbH Německo.

Rostoucí ekonomické ukazatele a spokojení zákazníci, kteří s námi dlouhodobě spolupracují, jsou důkazem nejen našeho neustálého růstu a rozvoje, ale i naší flexibility a sledování moderních trendů ve výživě.

 

 

Proč jste se rozhodli právě pro značku Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR?

Naším cílem je získat důvěru zákazníků v české potraviny a firmy, které je vyrábí. Lidé si přejí české výrobky, chtějí znát historii potravin. To je i náš cíl. Současně víme, že Potravinářská komora ČR je vnímána jako záruka kvality a její garance má v očích zákazníků váhu.

 

 

Co od značky Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR očekáváte?

Větší povědomí o naši firmě, jako o ryze české rodinné společnosti a kladné vnímání takto podporovaných výrobků a současně lepší  povědomí o výrobcích vyráběných v České republice. Rychlou orientaci zákazníka při výběru produktu. Od značky Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR očekáváme také to, že nám přinese z obchodního hlediska konkurenční výhodu proti výrobkům ze zahraničí.

 

Kolik a jaké Vaše výrobky značku Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR získaly?

Získaly jsme tuto značku pro náš sortiment výrobků Catus tea, černý a ovocný sypaný čaj.

 

 

Kde může zákazník tyto výrobky koupit?

Naše výrobky je možné zakoupit na internetovém e-shopu www.ochrannenapoje.cz, dále máme distribuci přes naše obchodní zástupce přímo do jídelen, nemocnic, školních stravovacích zařízení atd., případně přímo objednáním nebo nákupem v sídle firmy.

 

 

Seznam výrobků se značkou Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR

CATUS TEA - lesní plody

CATUS TEA - broskev - mandarinka

CATUS TEA - meloun - jahoda

CATUS TEA - černý čaj s citronem

CATUS TEA - třešeň - rakytník

 

 

Vizitka společnosti – kontakt

Catus spol. s r.o.

Kyjovská 1598, 580 01 Havlíčkův Brod

e-mail: catus@catus.cz, info@catus.cz

web: www.catus.cz, www.ochrannenapoje.cz

Tel: +420 569 431 770-5

Fax:  +420 569 425 427

 

 

Více informací o společnosti CATUS spol. s r.o. naleznete na www.catus.cz.

 

 

 

Autor: I. Caklová

Vydáno: 12. 12. 2014

Galerie: 
CATUS TEA
CATUS TEA
CATUS TEA
CATUS TEA
CATUS TEA
CATUS TEA
CATUS TEA
Autor: 
Iva Caklová, Potravinářská komora České republiky