Představujeme držitele značky "Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou ČR"

 

Představujeme společnost MADETA a.s., která je držitelem značky Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR pro celé portfolio svých výrobků. Na naše otázky odpovídal Ing. Jan Teplý, ředitel marketingu, obchodu a nákupu.

 

 

 

 

Můžete představit Vaši společnost?

MADETA a. s. je ryze česká firma, jejíž počátky sahají až do roku 1902, kdy bylo v Táboře založeno Mlékařské družstvo táborské. Na více než stoletou tradici jsou madeťáci právem náležitě hrdí.

Z pěti výrobních závodů v Plané nad Lužnicí, Jindřichově Hradci, Českém Krumlově, Řípci a Pelhřimově putuje v současnoti k zákazníkům více než 250 druhů mlékárenských výrobků, zhruba polovinu z toho tvoří sýry. Přibližně pětinu produkce vyvážíme na zahraniční trhy, nejvýznamnějšími odběrateli jsou kromě Libanonu státy Evropské unie, ale i některé asijské země a Spojené státy.

Řadu ze sýrů vyrábějí naši mistři sýraři už dlouhá desetiletí. Například Blaťácké zlato, což je jedinečný český originál, vyrábějí v řípeckém závodě nepřetržitě už od roku 1939. Jihočeská niva z českokrumlovského závodu se dělá od roku 1951.

Dlouhou tradici výroby má také smetanovo-tvarohový krém Lipánek, který pamatují už generace narozené v 60. letech minulého století, sýr romadur. Ale pyšní jsme i na řadu našich novinek, ať už to je Tylžský sýr, Klášterní sýr, Jihočeský syreček, probiotický jogurtový nápoj Imunel nebo syrovátkové nápoje Madeta Fitness, za něž Madeta mimochodem obdržela ocenění Inovativní firma ČR pro rok 2012.

Při výrobě všech našich produktů klademe důraz nejen na tu nejvyšší kvalitu všech surovin, na poctivost a tradiční a generacemi prověřené receptury. Z tohoto směru se nehodláme odklonit ani v budoucnosti, protože jenom takový je nejenom z dlouhodobého hlediska správný.

           

 

Proč jste se rozhodli právě pro značku Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR?

Vzhledem k tomu, že jde o jednu z mála značek, jejíž kritéria pro udělení jsou natolik náročná a její získávání je plně transparentní, došli jsme k názoru, že nám tato značka za to stojí. Zdůrazňuje regionální původ produktu, což je nám velmi blízké, neboť i my se snažíme dlouhá léta toto prosazovat, a to ze tří důvodů.

Prvním je takzvaná teorie síto: když dám já práci sousedovi, on dá práci mně (má peníze na koupi mého produktu), což ve výsledku znamená, že všem je lépe.

Druhý důvod je ekologický – produkty místně vyráběné zatěžují nejméně životní prostředí, zanechávají tedy nejnižší uhlíkovou stopu.

A zatřetí věříme, ačkoli na to nejsou prokazatelné studie, že lokální potraviny jsou pro lokální obyvatele stravitelnější, přirozenější a tedy i méně nebezpečnější, čímž mohou předcházet např. alergickým reakcím.

 

 

Co od značky Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR očekáváte?

Očekáváme snadnější odlišení od náhražek či nekvalitních napodobenin pro konečného spotřebitele, tedy jeho snadnější orientaci mezi výrobky v regálech obchodů.

 

 

Kolik a jaké Vaše výrobky značku Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR získaly?

Máme právo užívat tuto značku na celé naše portfolio výrobků.

 

  

 

 

Kde může zákazník tyto výrobky koupit?

Výrobky jsou široce dostupné v běžné prodejní síti kromě obchodní společnosti LIDL.

 

 

Seznam výrobků se značkou Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR

celé portfolio výrobků

 

 

 

Vizitka společnosti – kontakt

MADETA a. s.

Rudolfovská 246/83, 370 50 České Budějovice

tel.: +420 387 736 111

web: www.madeta.cz

e-mail: madeta@madeta.cz

 

 

Více informací o společnosti MADETA a. s. naleznete na www.madeta.cz.

 

 

 

Příští týden představíme další společnost, která je držitelem značky "Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou ČR".

 

 

 

 

Autor: Iva Caklová, Potravinářská komora České republiky

Vydáno: 7.8.2013

Galerie: 
Soubory: 
PřílohaVelikost
Seznam výrobků MADETA163 KB
Autor: 
Iva Caklová, Potravinářská komora České republiky